1. Ana Sayfa
  2. WhatsApp Plus İpuçları ve Püf Noktaları
  3. WhatsApp Plus güvenli mi?

WhatsApp Plus güvenli mi?


Birçok kullanıcı WhatsApp Plus kullanmanın güvenli olup olmadığını merak ediyor. Bu soruya hem indirilecek hem de yüklenecek dosyayı ve uygulamanın bilgi ve verilerimizi nasıl ele aldığını akılda tutarak cevaplamaya çalışacağız.

Ne yazık ki, WhatsApp Plus’ı kullanmanın %100 güvenli olduğundan emin olamayız.

Ancak, uygulamanın kendisinin doğası, orijinal kodun sahibinin izni olmadan geliştirilen bir uygulama olduğu için kullanımı hakkında şüpheler oluşturabilir. Bu çeşitli riskler içerir:

  • WhatsApp hesabımızı kaybetmek : WhatsApp MOD’larını kullanmak, Facebook’un hesabımızı yasaklayabilmesini, MOD’u kaldırmamızı ve resmi istemciyi daha zorlu bir şey olmasa bile kullanmamızı zorunlu kılıyor. MOD’larda olduğu gibi kullanım. Tüm bu büyük yasakların sadece belirli durumlarda gerçekleştirildiği ve tüm bu uygulamaların etkin kalması için yasak karşıtı işlevler eklediği ancak büyük bir yasak riski hala gizleniyor ve yakın gelecekte gerçekleşebileceği doğru.
  • Mesaj gizliliği : WhatsApp Plus, WhatsApp Messenger’ın kodunu ve altyapısını kullanır, ancak tam olarak nasıl? Sohbetlerimizi kimin tuttuğunu, söyledikleri gibi WhatsApp’ın resmi hizmetlerinde saklanıp depolanmadığını veya Facebook ile ilgisi olmayan diğer sunuculara gidip gitmediklerini, bu MOD’ların geliştiricilerin kontrolü altında olup olmadığını bilmek zor. Veya verilerimizle ilgilenen diğer kişiler.

Gerçek şu ki, resmi uygulamayı kullandığımızda mesajlarımızın bütünlüğünden % 100 emin olamıyoruz. Yükleme ve kullanımını kabul ederek, mesajların uçtan uca şifreli olduğunu garanti etmek dışında WhatsApp Messenger’ın verilerimizi nasıl işleyebileceğini de kabul ediyoruz. Facebook, ABD’nin ulusal güvenlik ajansıyla işbirliği yaptığı söylenen bir Amerikan şirketidir.

  • Mesaj bütünlüğü: Mesajlarınızın saklanması ve yedeklenmesi konusunda endişeleriniz varsa, çok dikkatli olmalısınız. WhatsApp Messenger, yedeklemeleri telefonumuzun dahili depolama alanında ve Google Drive’da depolayan çift yedekleme oluşturma sistemi kullanır.

WhatsApp Plus ve diğer MOD’larda, Google Drive üzerinden yedekleme işlevleri çalışmaz. Bu, yalnızca yerel bir yedeğiniz olacağı anlamına gelir. Kullanabilmek için, yedekleme işlemi tarafından oluşturulan dosyaları kopyalayıp kaydedebilmek için telefonunuzda veya ikincisini bilgisayarınıza bağlayan bir dosya gezgini gerekir.

Ayrıca, MOD’un kendisinden, kullanmaya karar verdiğiniz diğer MOD’larda veya hatta resmi istemcide nasıl çalışacağını kontrol etmeniz gerekir. Önceki durumlardan herhangi birinde yedeklemeyi içe aktarabilmek için, her durumda uygulanacak adımları kontrol etmeniz gerekir.

Yorum Yap

Yorum Yap