1. Ana Sayfa
  2. WhatsApp Plus İpuçları ve Püf Noktaları
  3. WhatsApp Plus nasıl kullanılır?

WhatsApp Plus nasıl kullanılır?


WhatsApp Plus’ın temel özelliklerinin nasıl kullanılacağını ve her birinin nerede bulunduğunu göstereceğiz. Sohbet başlatmak, video görüşmesi başlatmak veya arayüzü özelleştirmek için yapmanız gerekenler;

WhatsApp’ın düzenli bir kullanıcısıysanız, WhatsApp Plus’ın nasıl kullanılacağını bilmekte sorun yaşamamalısınız. Aynı şekilde kullanılır . Bu, uygulamayı indirdikten sonra yapmanız gereken tek şey, orijinal WhatsApp uygulamasında yaptığınız gibi telefon numaranızla giriş yapmak ve kişilerinizle mümkün olan her şekilde iletişim kurmaktır.

Arayüz

Kurduktan sonra bundan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Arayüz 3 sekmeye ayrılmıştır: Sohbetler , Durum ve Çağrılar .

tabs on the interface of whatsapp plus 546

  • İlki , hem kişilerin hem de grupların metin konuşmalarını listeler . Bir konuşma başlatmak için + işaretli kayan simgeye tıklayın ve metin balonu gibi simgeyi seçin. Arama yapmak için ilgili sohbeti girin ve video veya sesli arama yapmak isteyip istemediğinize bağlı olarak sağ üstteki video kamera veya telefon simgelerine basın. Bir mesaj yazmak için sohbet penceresinin alt metin kutusuna dokunun, klavye görüntülenir ve istediğiniz şeyi yazabilir veya mikrofonla kaydederek sesli mesaj gönderebilirsiniz.
  • Durum sekmesine dokunun, yayımlamak için kamera kayıt videoları açın veya fotoğraf çekin. Kayan kalem simgesine dokunursanız, durum olarak kısa mesaj yazıp gönderebilirsiniz.
  • Çağrılar sekmesi aramalar içindir aramalar gösterileri yapılmış ve yüzen telefon şeklindeki simgesi aracılığıyla görüşmeleri başlatabilirsiniz. Ona dokunduğunuzda, tek yapmanız gereken bir video veya sesli arama başlatmak için adres defterinizden bir kişi seçmek.

Gizlilik ve güvenlik

Gizliliğinizi ve güvenliğinizi yönetmek için sohbet sekmesinin sağ üst köşesindeki simgeye (3 yatay şeritli) dokunmanız ve Plus Ayarları‘na girmeniz gerekir . Mevcut tüm seçeneklerin bulunduğu Gizlilik ve Güvenlik adlı bir bölüm var.

whatsapp plus gizlilik

Yeni pencere iki bölüme ayrılmıştır. Üstte, sesli not göndermek için mikrofonu kullanırken gizlilik ayarları, ağdaki görünürlüğünüzle ilgili ayarları okuyun, mesaj okuma kontrolü veya ses kaydı metni bulacaksınız .

whatsapp plus gizlilik 2

Aşağı kaydırırsanız, uygulamaya erişimi engellemek için farklı yöntemler ayarlayabileceğiniz güvenlik ayarlarını görürsünüz.

whatsapp plus gizlilik3

Özelleştirme

Arayüz özelleştirme söz konusu olduğunda, seçenekler Plus Ayarları adlı menüde yer alır . Giriş yaptığınızda menüde birkaç giriş göreceksiniz:

whatsapp plus gizlilik 3

  • Temalar : görsel temaları indirmek ve yönetmek için.
  • Evrensel : genel uygulama arayüzü ayarları, birçoğu tüm uygulamayı etkiler.
  • Ana Ekran : ilk ekranla ilgili, yani sohbetlerin listesi.
  • Sohbet Ekranı : sohbet pencerelerine ayrılmış ayarlar, yani zaten görüşmelerde.
  • Widget : uygulama widget’ını özelleştirmek için.

Garip bulabileceğiniz tek şey, uygulama artık Google Play’de mevcut olmadığından web sitemiz aracılığıyla yapmanız gereken ilk indirme. Yeni çıkan sürümleri ve güncellemeleri manuel olarak kontrol etmek için web sitemizi periyodik olarak ziyaret etmeyi unutmayın

Yorum Yap

Yorum Yap