1. Ana Sayfa
 2. WhatsApp Plus İpuçları ve Püf Noktaları
 3. WhatsApp Plus nasıl özelleştirilir?

WhatsApp Plus nasıl özelleştirilir?


WhatsApp Plus’ın birçok avantajından biri, birçok özelleştirme seçeneğine sahip olmasıdır. Uygulamanın tüm arayüzünü ve davranışını özelleştirmek için nerede olduklarını ve bunları nasıl kullanabileceğinizi size söylüyoruz.

WhatsApp Plus’ı özelleştirme seçenekleri, ayarlarınızda ve yapılandırma bölümünde veya aynı sohbette kişinin kendi ayarlarındadır.

WhatsApp Plus Genel Özelleştirme

Mesajlaşma istemcinizi özelleştirmek için ana Sohbet sekmesine gidin, sağ üst köşede üç yatay çizgi bulunan simgeye tıklayın ve Plus Ayarları’na gidin .

whatsapp plus özelleştirme

Pencere ayarlarının içinde, resimde gösterilen bu bölüme dikkat edin.

whatsapp plus özelleştirme 2

Temalar

Temalar , uygulamayı duvar kağıtlarından menü renklerine tamamen değiştiren önceden tasarlanmış XML şablonlardır. Uygulamayı ayrıntılı olarak yapılandırmak istemiyorsanız görünümü tamamen değiştirmenin en hızlı ve en kolay yoludur (bunları uygulasanız bile, belirli yönleri daha sonra değiştirebilirsiniz). Tüm seçeneklerinizi görmek için bu girişi tıklayın.

whatsapp plus özelleştirme 3

 • Temaları İndir : Mevcut temalar çevrimiçi kütüphanesine erişim. Bu seçeneğe tıklarsanız binlerce farklı temalı bir kütüphaneye erişeceksiniz. Tek yapmanız gereken, beğendiğiniz bir tema bulana kadar listeye göz atmak ve sağdaki Uygula’yı tıklamak . Birkaç saniye sonra tüm WhatsApp Plus arayüzü değişecek.

whatsapp plus özelleştirme 4

 • Temaları Yükle : Bir temayı SD karta kaydederseniz, bu seçenekle kaydettiğiniz temayı geri yükleyebilirsiniz.
 • Temaları Kaydet : geçerli olarak uygulanan temada yaptığınız değişiklikleri kaydetmenizi sağlar.
 • Temayı Geri Yükle : Bu seçenek, yüklü temanın ayarlarını tamamen geri yüklemenizi ve tekrar orijinal gibi görünmesini sağlar.
 • Tercihleri ​​sıfırla : Varsayılan görünüme dönmek için.
 • Kaydedilen / yüklenen tüm temaları sil : kaydedilen ve yüklenen tüm temaları siler.

Genel Ayarlar

Bu bölümde, özelleştirme ile ilgili birkaç farklı ayar bulacaksınız.

whatsapp plus özelleştirme 5

 • Renkler : arayüzün farklı bölümlerinin renklerini değiştirmenizi sağlar. Tüm kullanıcı arayüzü için “evrensel” rengini, ayrıca ActionBar, duvar kağıdını, durum çubuğunu, gezinme çubuğunu ve hatta konuşma sekmesindeki sohbetleri ayıran çizgileri değiştirebilirsiniz.

whatsapp plus özelleştirme 6

 • Stiller (Görünüm ve his): Uygulama simgesini ve bildirim simgelerini değiştirebilir, çeşitli yazı tipleri, farklı emoji paketleri arasından seçim yapabilir veya eski emojileri bile kullanabilirsiniz.

whatsapp plus özelleştirme 7

 • Medyayı galeriden gizle : Bu MOD’un özelliklerinden biri, sohbet ederken galeri fotoğraflarınızı, videolarınızı veya GIF’lerinizi görünmez yapmaktır. Bu bölümde, galeriyi açtığınızda tam olarak ne tür içeriğin görünür olacağını tanımlayabilirsiniz. Buradan, bu özelliğin ayarlarını istediğiniz zaman sıfırlayabilir veya uyguladığınız ayarlar geçerli olmazsa telefonu yeniden başlatabilirsiniz.

whatsapp plus özelleştirme 8

 • Yedekleme ve geri yükleme : bu bölümde yedek oluşturma ve geri yükleme seçeneklerini bulacaksınız. Lütfen bunların, başka bir bölümde bulunan WhatsApp’ın normal müşterilerinde bulunanlardan farklı seçenekler olduğunu unutmayın.

whatsapp plus özelleştirme 9

 • Ayarlar : Bu bölümde farklı ayarların tamamı vardır. Dili yapılandırabilir, her sohbet için bir kart sistemi ayarlayabilir, bildirimleri ve kart sayacını devre dışı bırakabilir, GIF sağlayıcısını değiştirebilir, günlükleri silebilir, gönderilebilecek görüntüleri yeniden boyutlandırabilir veya aynı anda paylaşılabilecek görüntü sınırını devre dışı bırakabilirsiniz.

whatsapp plus özelleştirme 10

Ana ekran

Bu bölümde, uygulamaya her eriştiğinizde ve tüm görüşmelerimizin listelendiği sohbet penceresi olan Ana Ekran’ın görünümünü değiştirmek mümkündür.

whatsapp plus özelleştirme 11

 • Üstbilgi : bu bölüm ana ekran penceresinin üstbilgi görünümünü değiştirir. Kullanıcı adınızın görünmesini sağlayabilir, durumun adının altında kaybolmasını sağlayabilir, kişilerinizin durumlarını Instagram’da olduğu gibi gösterebilir, uçak modunu etkinleştirmek için simgeyi gösterebilir veya göstermeyebilir, gizli erişime izin vermek için uygulama adını devre dışı bırakabilirsiniz bu başlığın farklı bileşenlerinin rengini sorar veya değiştirir.

whatsapp plus özelleştirme 12

 • Satırlar : Gördüğümüz gibi Sohbetler sekmesinde tüm konuşmalar listelenir. Bu liste birçok şekilde özelleştirilebilir. Genel tarzı diğer popüler MOD’lara benzeyecek şekilde değiştirmek mümkündür. Ayrıca, her satırın / kişinin boyutunu ve ekrandaki farklı renkleri değiştirebilirsiniz. Ayrıca kişilerinizin çevrimiçi durumunu ve en son ne zaman bağlandıklarını da gizleyebilirsiniz.

whatsapp plus özelleştirme 13

 • Hareketli Eylem Düğmesi : ileti dizileri sekmesinde + simgesi olan bir yüzen simge vardır. Bu bölümden görünümünü ve davranışını yapılandırabilir, gizleyebilir, rengini değiştirebilir ve çeşitli ek ayarlamalar yapabilirsiniz.

whatsapp plus özelleştirme 14

 • Durum : Durum bölümünde, MOD durum işlevine atıfta bulunulan seçenekleri bulacaksınız. Özünde, renkleri değiştirmenize izin verir ve durumları sessize almak, daha önce görülen durumları veya son güncellemeler bölümünü gizlemek için birkaç başka seçenek sunar.

whatsapp plus özelleştirme 15

Ayrıca, resimlerin köşelerini yuvarlamak, sohbet satırlarını sınırlayan çizgileri gizlemek, herkes için çevrimiçi durumları devre dışı bırakmak veya bir kişi çevrimiçi ve kullanılabilir olduğunda tonlar atamak için bazı ayarlamalar bulacaksınız.

Sohbet Ekranı

İçinde Sohbet Ekran sen bizim konuşmalar sohbet pencereleri ile ilgili tüm özelleştirme ayarlarını bulabilirsiniz. Önceki durumda olduğu gibi, arayüzün belirli bölümleri için belirli ayarlar ve bazı genelleştirilmiş ayarlar vardır.

whatsapp plus özelleştirme 16

 • Eylem Çubuğu : Bu, sohbet penceresinin, kişinin adının, durumlarının yanı sıra çağrı veya video görüşmesi başlatmak için simgelerin görüntülendiği üst kısmıdır. Burada renkleri değiştirebilir, kişinin görüntüsünü, adını veya durumunu görünür veya gizli hale getirebilir, telefon şeklindeki simgeyi gizleyebilir, bu bölümün arka planını veya renkleri değiştirebilirsiniz.

whatsapp plus özelleştirme 17

 • Sohbet Balonları ve Tikler : Bu, bir konuşmada gördüğünüz sohbet balonları ve her mesaja eşlik eden tikler hakkındaki her şeyi özelleştirebileceğiniz yerdir. Her ikisi için de birkaç uygun stil, ayrıca onları yeniden boyutlandırma seçeneği ve renkleri değiştirmek için bir dizi olasılık var.

whatsapp plus özelleştirme 18

 • Resimler : adından da tahmin edeceğiniz gibi, burası konuşmalardaki görüntüler ve resimlerde ayarlamalar yapabileceğiniz yerdir. Fotoğrafınızın gönderdiğiniz tüm mesajlarda mı yoksa aldığınız mesajlarda kişi fotoğrafınızın mı görüntülenmesini seçebilirsiniz. Aynı seçenekler gruplar için de kullanılabilir ve boyutlarını değiştirebilirsiniz.

whatsapp plus özelleştirme 19

 • Konuşma Giriş Stili : bu seçenekler, sohbet pencerelerinin alt tarafına göndereceğiniz mesajları yazdığınız metin kutusunu ifade eder. Birkaç stil mevcuttur ve bu stillerden arka plan renklerini, düğmeleri (sesli mesajlarda emoji, gönderme veya mikrofon) veya yazdığınız metnin harflerini değiştirmek için bir dizi seçenek vardır.

whatsapp plus özelleştirme 20

 • Diğer seçenekler : emojiler bölümü için ek özelleştirme seçenekleri, bir sohbette paylaşılan bağlantılar, yönlendirme simgesi ve görüşmedeki bu bilgilerin görünümü … Önceki bölümlerde yeri olmayan her şeyden biraz.

whatsapp plus özelleştirme 21

Sonuçta, Modlar, Sesli Notlar / Ses Modları ve İletme Ayarları olarak kategorize edilmiş yeni bir bataryanız var.

whatsapp plus özelleştirme 22

 • Modlar : Her konuşma için farklı duvar kağıtları ayarlama olanağını etkinleştirebilir, kişinin görüntüsünü kendi arka planınız haline getirebilir ve ikiden fazla mesaj kopyaladığınızda tarih ve adı gizleyebilirsiniz.
 • Sesli Notlar / Ses modları : yakınlık sensörünü etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.
 • İletme Ayarları : ilettiğiniz mesajlarla ilgili ayarlar.

Araç

Son olasılıklar WhatsApp Plus widget’ının görünümünü ayarlamayı içerir. Temel olarak, widget’ın arka plan renklerini, kişi adını ve durumunu değiştirmenizi sağlar. Her zaman olduğu gibi HSV, RGB veya HEX kodunu kullanarak ayarlayabileceğiniz mevcut renklerin tam paletini görmek için her seçeneğe tıklayın.

whatsapp plus özelleştirme 23

Yapabileceğiniz en iyi şey, mevcut tüm özelleştirme seçeneklerini keşfetmek ve cihazınız için istediğiniz görünümü bulana kadar çeşitli ayarları denemektir.

Yorum Yap

Yorum Yap