1. Ana Sayfa
  2. WhatsApp Plus İpuçları ve Püf Noktaları
  3. WhatsApp Plus nedir ve ne işe yarar?

WhatsApp Plus nedir ve ne işe yarar?


WhatsApp Plus’ın tam olarak ne hakkında olduğunu ve ne için kullanabileceğinizi açıklayacağız. Ne zaman yaratıldı? Alternatifleriyle ilgili avantajları nelerdir?

WhatsApp Plus, anlık mesajlaşma ve sohbet uygulamasının resmi olmayan değiştirilmiş bir versiyonu olan WhatsApp uygulamasıdır, bu messenger’ı kullanmamıza izin veriyor, orijinal uygulamadan daha fazla seçenek ve özelleştirme işleviyle birlikte.

Birkaç yıl önce Rafalense olarak bilinen İspanyol bir adam tarafından oluşturuldu, projeyi kısa bir süre sonra terk etmesine rağmen, 2012’de bu gelişmenin ilk versiyonu piyasaya sürüldü. Diğer kullanıcılar çalışmalarını oradan aldı.

Uygulama, tıpkı orijinal geliştirme gibi, uygulamayı da kullanan kişilerimizle doğrudan telefonumuzdan metin mesajlarını sonlandırmamıza, arama yapmamıza veya görüntülü görüşmeler yapmamıza olanak tanır.

Bu sürüm, kullanıcı topluluğu tarafından çok talep edilen ve WhatsApp’ın henüz bir nedenden ötürü eklemediği gizlilik, özelleştirme veya dosya gönderme alanında belirli işlevler ve seçenekler ekler.

WhatsApp Plus, nasıl çalıştığı ile ilgili çeşitli özelliklerle birlikte gelir. İlk olarak , sahiplerinin izni olmadan WhatsApp’ın kaynak kodu üzerine geliştirildiği için resmi bir uygulama değildir.

Bu amaçla, Google’ın resmi mağazasından indirilemez ve bizimki gibi indirme sitelerine başvurmanız gerekir.

Bu ayrıca uygulamayı Google Play Hizmetleri üzerinden güncelleyemeyeceğimiz anlamına gelir: yeni bir sürüm olup olmadığını kendiniz kontrol etmeniz ve manuel olarak yüklemeniz gerekir.

Öte yandan, WhatsApp Plus, WhatsApp’ın altyapısını, izni olmadan kullanır. Bu nedenle bazı riskler ve sorunlar olabilir.

Yedekleme Google Drive’a kaydetme işlevi kullanılamaz, bu nedenle, yedeklemelerinizi telefonunuzun dahili depolama alanında saklamanız gerekir.

Ayrıca, Facebook kullanımlarını cezalandırdığı ve resmi müşteri lehine kaçınmaya çalıştığı için bu türden MOD’ları kullanmanız nedeniyle hesabınızı yasaklanabilir .

  • WhatsApp Plus‘u kullanarak bağlantı sürenizi, durumlarınızı gizlemenize, görsel temalar uygulamanıza ve arayüzün veya duvar kağıtlarının yönünü değiştirmenize izin verir. Yeni ifadeler var (yalnızca WhatsApp Plus kullanan kişileriniz onları takdir edebilecek olsa da), daha büyük dosyalar ve daha fazla format gönderebilmek için dosya gönderme seçenekleri geliştirildi
Yorum Yap

Yorum Yap