1. Ana Sayfa
  2. WhatsApp Plus İpuçları ve Püf Noktaları
  3. WhatsApp Plus’ta ‘çevrimiçi’ durumu nasıl gizlenir?

WhatsApp Plus’ta ‘çevrimiçi’ durumu nasıl gizlenir?


WhatsApp Plus’daki seçenekler arasında, uygulamayı kullanırken Çevrimiçi durumunu gizlemenin bir özelliği vardır. Size nasıl etkinleştirildiğini ve başkaları faaliyetlerinizi bilmeden neler yapabileceğinizi gösteriyoruz.

Bir kullanıcının çevrimiçi olup olmadığını kimsenin görmemesi için WhatsApp’ın çevrimiçi durumunu gizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

WhatsApp Plus uygulamasını açın ve ayarlar menüsüne gidin. Bunu yapmak için Sohbetler sekmesine gidin ve sağ üst köşedeki simgeyi 3 yatay çizgiyle tıklayın.

whatsapp çevrimici gizleme

Şimdi o köşede görünen menüdeki Plus Ayarlarını seçin.

whatsapp çevrimici gizleme 2

İlgilendiğimiz ayar gizlilikle ilgili tüm ayarların bulunduğu Gizlilik ve Güvenlik bölümü.

whatsapp çevrimici gizleme 3

Listedeki ilk seçeneğe, Son Görülmeyi dondur‘a dokunun ve anahtarı sağa hareket ettirin. Bu “Çevrimiçi” durumunu gizler.

whatsapp çevrimici gizleme 4

Son olarak, ayarın etkili olması için uygulamayı yeniden başlatmanız gerekir. Bu andan itibaren değişiklik etkili olur ve herhangi bir kişiyle konuştuğunuzda veya sohbetinize girdiklerinde artık çevrimiçi olup olmadığınızı göremeyecekler.

Birisi WhatsApp Messenger veya başka bir gayri resmi MOD kullanıyorsa, uygulamayı kullanırken her zaman çevrimdışı olarak listeleneceksiniz.

WhatsApp’ın çevrimiçi durumu, birçok kullanıcıyı rahatsız eden bir şeydir, çünkü geri kalan kullanıcılar öğrenmeden mesaj okumasını veya çevrimiçi olmalarını engeller. Uygulama zaten son bağlantı süresini gizlemek veya okunan iletiler için mavi tikleri devre dışı bırakmak için bir yol uygulamıştır , ancak bu farklı bir ayardır.

Şu anda, resmi WhatsApp hala çevrimiçi durumu devre dışı bırakmanıza izin vermiyor , bu nedenle burada açıklandığı gibi WhatsApp Plus’ı, WhatsApp Aero veya GBWhatsApp gibi diğer MOD’ları kullanmanız gerekiyor. Buna ek olarak, kullanıcının gizliliğiyle ilgili diğer işlevleri yapılandırmayı mümkün kılar, böylece asla takip etmekten vazgeçmezsiniz .

Yorum Yap

Yorum Yap